top of page

Uzm. Psikolog Şölen İNCE

izmir çocuk psikoloğu PEDAGOG tavsiye liste ŞÖLEN İNCE

Psikolog Şölen İNCE ,İzmir Özel Türk Koleji Anadolu Bölümü’nü bitirdikten sonra 1996 yılında Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldu. Lisans öğrenimi sırasında Ege Üniversitesi Psikiyatri Servisinde Prof.Dr.Simavi Vahip uzmanlığında stajını tamamladı. İzmir SEV Amerikan Koleji Anaokulu ve İlköğretim Okulunun kuruluş çalışmalarında yardımcı psikolog  olarak görev aldı .1997-2008 yılları arasında özel kurumlarda eğitim & performans danışmanlığı,insan kaynakları uzmanlığı ve yöneticilik görevlerini üstlendi. University of Cincinnati'de  Davranış Bilimleri üzerine uzmanlığını tamamladı.   23 yıllık mesleki tecrübesi bulunan Psikolog Şölen İnce, çalışmalarını   Aile Terapisi - Çocuk ve Ergen Terapisi, Cinsel Terapi , Bilişsel Davranışçı Terapi Teknikleri ve EMDR üzerinde sürdürmektedir.

Uzm.Psikolog Şölen İNCE ; Türk Psikologlar Derneği , Kognitif Davranışçı Terapiler Derneği ve EMDR Derneği üyesidir.  Psikolog Şölen İnce aynı zamanda sertifikalı Zeka - Kişilik-Gelişim -Dikkat ve Çocuk Değerlendirme Testleri - Wisc-r Zeka Testi uygulayıcısı, Çocuk ve Yetişkin  EMDR Terapisti   ve Uluslararası  Oyun Terapisi Derneği sertifikalı Çocuk Oyun Terapistidir.

Uzman Psikolog Şölen İnce, çocuklarla;  kaygı bozuklukları, davranım bozuklukları,korkular, fobiler, okulda yaşanan sosyal ve akademik problemler, dikkat dağınıklığı, selektif mutizm (seçici konuşmamazlık), dikkat eksikliği ve hiperaktivite ,sınav kaygısı ,öfke problemleri ,gelişim testleri, zeka testleri , mizaç testleri ,Oyun Terapisi ve  EMDR alanlarında çalışmaktadır. Çocuklarla çalışılırken, anne- babanın  kişilik yapıları, duygu durumları ve  iletişim şekilleri gibi konular da psikoterapi sürecinin içinde yer almaktadır. 

Psikolojik Danışman Berna TÜRKER

izmir çock pskoloğu liste berna türker emdr

Psikolojik Danışman Berna Türker, İzmir’de Çakabey Koleji’nden mezun olduktan sonra, Yeditepe Üniversitesi’nde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünü bitirdi. Lisans eğitimi boyunca Özel Fenerbahçe Koleji, Akşemsettin İlkokulu/ Ortaokulu ile İstanbul 7/24 Özel Danışmanlık Merkezinde staj yapmıştır. Bu staj süreçlerinde aktif olarak çocuklar ve ergenler ile çalışmalar yürütmüştür.


İzmir’e döndükten sonra Liman Psikoloji Merkezi'nde çalışmalarını sürdüren Berna TÜRKER , bu çalışma sürecinde Şenel Karaman’dan travma odaklı süpervizyon eğitimleri almış ve EMDR uygulamalarına devam etmiştir. Seansların yanı sıra çocuk ve ergenlerle ilgili çeşitli projelere ve çocuklarda psikoterapi uygulamalarına  yönelik kutu oyunlarının üretimine katkı sağlamıştır.
Empati İzmir Psikolojik Danışmanlık merkezinde yoğun olarak  EMDR Terapisi ile yetişkinlerle , ergen ve çocuklarla travma odaklı çalışmalarını yürütmektedir. Çocuk ve Ergenlerde sınav kaygısı, performans kaygısı, sunum kaygısı ve korkular gibi kaygı bozukluklarında EMDR terapisi ve Sanat Terapisi ile çalışmaktadır.
EMDR Derneği üyesidir ve psikolojik travma konusunda uluslarası bir organizasyon olan EMDR HAP’in Türkiye Grubunda aktif yer almaktadır.

bottom of page